LogAlarm

LogAlarm Clerk sistemin katibidir. Sisteminizden gelen her türlü logu alır, tasnif eder, parçalar, birleştirir. Gönderemediğiniz logları ise gider yerinden alır getirir diğerlerinin yanına yerleştirir. Farklı kaynaklardan gelen loglarınızın benzer içerikli alanlarının tekilleştirilmesinden ve doğru yerde depolanmasından sorumludur. Clerk bilgedir, tecrübelidir. Log hangi donanım ya da yazılımdan gelirse gelsin tanır. Gelişime açıktır. Bilmediği formatları kolayca öğrenir. Çeviktir. Binlerce logu saniyeler içerisinde işleyebilir.

Kısacası LogAlarm Clerk sisteminizdeki her bir logu özenle yerine koyar. Clerk, kurumsal hafızanız olacak...

LogAlarm Clerk tamamen yerli mühendislerimizce Ankara Bilişim bünyesinde geliştirilmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

LogAlarm Clerk sıfırdan, tamamiyle yerli imkanlarla Ankara Bilişim bünyesinde geliştirilmiştir.

Clerk 7/24 çalışacak güce ve kabiliyete sahiptir. Bu sayede sürekli ayakta olma konusunda kendisine çok güvenir. Ancak Clerk'in üzerinde koştuğu platform çökerse elbette ayakta kalamayacaktır. Merak etmeyin! Bütün LogAlarm bileşenleri gibi Clerk de iyi bir takım oyuncusudur. Takımın bir oyuncusu sakatlanırsa, diğerleri yokluğunu hissettirmeyecektir.

LogAlarm Clerk, güvenlik duvarları, router/switchler, siber güvenlik uygulamaları, veritabanları, kapı geçiş sistemleri, ebys, hbys gibi takip uygulamarı gibi log üreten her türlü kaynaktan log toplayabilir

LogAlarm Clerk, mevcut yazılım ve donanımların büyük çoğunluğuna destekle gelir. Ancak bunların dışında bir ürününüz varsa, dakikalar içerisinde Clerk için tanım dosyaları hazırlayabilir ya da bizden hazırlanmasını isteyebilirsiniz.

LogAlarm Clerk'in birinci önceliği, gelen her bir logun LogAlarm SIEM+ yapısına alındığından emin olmaktır. Biz size log hacminize göre bir donanım önereceğiz. Ancak saldırı ve tehdit anlarında, log hacminiz yirmi misline kadar arttığında dahi Clerk gelen ham loglarınızı 2 saate kadar biriktirip, arka planda işleyecek güce sahiptir.

Dayanır merak etmeyin! Clerk'in ne kadar hafif ve atletik olduğunu gördüğünüzde bugüne dek kullandığınız bütün parser/kollektörleri unutacaksınız. Clerk'in en çok övündüğü özelliklerinden biri verimliliğidir. Clerk sizden devasa sunucular istemez. Bir kenara kaldırdığınız sunucularda dahi mutlu mesut çalışır.

LogAlarm Clerk yatay ve dikey olarak ölçeklenebilir. Yatak ölçeklendiğinde her bir Clerk gücü ölçüsünde log yükü alacaktır. Clerk düğümlerini yatay ölçeklemek size hem yedeklilik, hem güvenlik, hem de güç sağlayacaktır.

Her Clerk kümesinin bir lideri vardır. Her bir Clerk'le tek tek uğraşmanız gerekmez. Siz lidere söyleyin lider bütün kümeye uygulasın