LogAlarm

Logalarm Sentinel firmanıza ait sunucu ve son kullanıcı bilgisayarlarınızda çalışan nöbetçi uygulamasıdır.

LaSentinel düzenli olarak sistem metriklerinizi, uygulamalarınızı, yerel loglarınızı ve hizmetlerinizi kontrol ederek sizin talimatlarınıza uygun olup olmadığını denetler. Bir kural ihlali tespit ettiğinde sizin kurala ilişkin belirlediğiniz aksiyonu alır ve ihlal bilgilerini size iletilmek üzere LogAlarm Summoner'a gönderir.

Sıkça Sorulan Sorular

Logalarm Sentinel'i ağ ve Crossroads sunucusuna bağlantısı olan bütün cihazlarınıza kurabilirsiniz. Bunlar sunucularınız, son kullanıcı bilgisayarlarınız ve hatta IoT, LoRaWan Gateway cihazlarınız dahi olabilir. Yine de biz her durumda en azından sunucularınızda Sentinel'in kurulu bulunmasını tavsiye ediyoruz

Elbette değilsiniz ve elbette savunmasız kalmayacaklar. Sentinel Windows ve Linux işletim sistemlerini destekler. Sunucular için Windows Server 2012 ve sonrası, Debian tabanlı bütün linux dağıtımları, Centos 5 ve sonrası, bütün RedHat sürümleri, masaüstü cihazlar için ise Windows 7 ve sonrası, Pardus, Ubuntu gibi deb tabanlı dağıtımlar, Fedora vb. RPM tabanlı dağıtımlar ve Arch linux türevleri doğrudan desteklenir. Yine de bunların dışında bir işletim sistemi kullanıyorsanız, özel derlemeler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Ayrıca Sentinel x86 ve AMD64 mimarilerinin yanısıra ARMhf32 ve ARMhf64 mimarileri için de mevcuttur. Bu sayede Sentinel'i desteklenen IoT Gateway ve siber güvenlik cihazlarınıza da kurabilir, sadece kullanılan ve yönetilen değil, otomatize sistemlerinize de gelişmiş loglama ve güvenlik özellikleri kazandırabilirsiniz

Logalarm Sentinel bir maraton koşucusu gibidir. Küçük, hafif fakat çevik ve dayanıklı... Birçok senaryoda, bütün loglama özelliklerini etkinleştirseniz hatta onlarca kural uygulasanız dahi kullanıcılarınız Sentinel'in varlığını hissetmeyeceklerdir.


Yalnızca temel loglama özellikleriyle çalışan bir Sentinel işlemi yaklaşık 22MB hafıza kullanır. Yine de siz sistem kaynakları ve güvenlik gerekelilikleri doğrultusunda uygulanan kuralları ve loglama özelliklerini Logalarm arayüzü ile tek noktadan kolaylıkla özelleştirebilirsiniz.