LogAlarm

Lawenforcer LogAlarm SIEM+'ın kolluk gücüdür. Sisteminizde uygulanmış olan korelasyon kurallarınızı kontrol eder, ihlal tespit ederse sizi anında bilgilendirir. Tek koşullu bir kuraldan, son derece karmaşık sorgulara kadar her türlü kuralın kontrolü Lawenforcer ile mümkündür. Kısacası Lawenforcer'ın gücünün sınırı, hayal gücünüzün sınırıdır. 

Servisi dilerseniz tek başına dilerseniz takım olarak çalışabilirsiniz. Takım olarak çalıştığında Lawenforcer kümesinden bir servis sustuğunda sıradaki gecikmeksizin onun yerini alacaktır.

Özetle LogAlarm Lawenforcer sizin bilgi işlem altyapınızdaki gözünüz, kulağınız olacak...

Lawenforcer tamamen yerli mühendislerimizce Ankara Bilişim bünyesinde geliştirilmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Logalarm Lawenforcer sıfırdan, tamamiyle yerli imkanlarla Ankara Bilişim bünyesinde geliştirilmiştir.

Evet. Logalarm Lawenforcer sistem ve yedeklilik gereksinimleriniz doğrultusunda yatay ya da dikey olarak ölçeklenebilir. Dilerseniz yükü küme içerisindeki cihazlar arasında paylaştırabilir, dilerseniz aktif-pasif çalıştırarak sistemin 7/24 canlılığını güvence altına alabilirsiniz.

Logalarm Lawenforcer size mevcut korleasyon motorlarından daha yüksek bir performans sunar. Bu bakımdan Lawenforcer'ın rakipleri arasında en çok öne çıkan özelliğinin kaynak verimliliği olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Saniyede oluşan olay miktarı ve yüklü korelasyon kural sayısına bağlı olarak, sistem kaynaklarınız yetersiz kalsa dahi yapmanız gereken tek şey, kenarda bulundurduğunuz bir sunucuyu canlandırmak ve üzerinde Lawnenforcer'a yer açmak olacaktır.

Lawenforcer esnek yapısı sayesinde size geniş bir senaryo denetleme imkanı sunar. Lawenforcer ile tek sorgulu basit bir kuraldan, birbirine bağlı onlarca kural içerek karmaşık korelasyon kurallarına kadar, hayal gücünüzün el verdiği her türlü senaryoyu kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Siyah ekranlar mı! O da ne? LogAlarm Lawenforcer, LogAlarm web arayüzü ile tam entegredir. Siz değil, geliştiricilerimiz dahi siyah ekranın ne olduğunu pek hatırlamıyorlar...

LogAlarm'ın tüm bileşenleri gibi, Lawenforcer da yedekli olarak çalışabilir. Bir küme içerisinde ise 0 sistem kesintisi ile güncelleme tamamlanacaktır. Tek makina kurulumunda ise bu kesinti süresi yalnızca bir servis yeniden başlatma süresi kadar olacaktır. Yani merak etmeyin, sisteminizi asla tek başına bırakmayacağız!

LogAlarm Lawenforcer oldukça mütevazidir. Siz ne kaynak verirseniz verin, mümkün olanın en iyisini yapacaktır. Kısacası evet! LogAlarm Lawenforcer'ı diğer bileşenlerle aynı sunucu içerisinde barındırabilirsiniz.